Banka Hesap Numaralarımız

0(276)224 13 07 – 08

info@ramparulman.com.tr

ÇALIŞMA SAATLERİ   24 Saat

BLOG
Anasayfa Blog Su Tesisatı

Su Tesisatı

26 Ocak 2019

Su tesisatı nedir? Evimizin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından birisi de tartışmasız sudur. Gerek mutfakta gerekse banyoda su olmadan bir yaşam hayal bile edilemez.

Su tesisatı nedir?

Evimizin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından birisi de tartışmasız sudur. Gerek mutfakta gerekse banyoda su olmadan bir yaşam hayal bile edilemez. Üstelik bu alanlarda hem temiz suya hem de temiz suyu kirlettikten sonra bu atık sudan kurtulmaya ihtiyaç duyarız. İşte bütün bunlar su tesisatı sayesinde gerçekleşir.

Dolayısıyla yaşamımız için hayati önem taşıyan su tesisatının bakım ve onarımı da aynı derecede önem arz eder. Sağlıklı, temiz bir yaşam için tesisatın düzenli bakımı ve doğru kullanımı asla ihmal edilmemesi gereken hususlardandır.

Su tesisatı kaça ayrılır?

Su tesisatı temiz su tesisatı ve pis su tesisatı olarak ikiye ayrılır. Temiz su tesisatı kaynaktan alınan temiz suyun ev içerisinde kullanılmasını sağlarken pis su tesisatı da kullanılan bu suyun boşaltılması ve dışarı atılmasını sağlar. Tüm bu süreçte başrol oynayan borular ve buna bağlı sistemler sıhhi tesisat olarak adlandırılır.

Su tesisatında ne gibi sorunlar oluşabilir?

Tesisat hattının döşenmesindeki işçilik hataları veya kalitesiz malzeme kullanımı, söz gelimi tesisat borularının yanlış bağlanması veya klozet montajının titizlikle yapılmaması tesisatla alakalı sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Su tesisatına olan sürekli ihtiyacımız tesisat malzemelerini çok sık kullanmamıza ve dolayısıyla tesisatı oluşturan boruların eskimesine veya tıkanmasına neden olabilir.Örneğin, inorganik atık maddelerin pis su tesisatına karıştırılması, rutin temizlik ve bakım işlemlerinin yapılmaması tıkanıklık probleminin en belirgin sebeplerindendir.

Bahsettiğimiz yollarla oluşabilecek su kaçakları sizin faturanıza olumsuz olarak yansıyacakken oluşabilecek tıkanıklıklar da istenmeyen görüntülere sebep olabilir. Yukarıda kısaca detaylandırılan problemlerden bir kısmı inşaat aşamasındaki yanlışlıklardan kaynaklanırken bir kısmı da kullanıcıların yani bizlerin hatalarından oluşur.Bu yazı 885 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

İş Güvenliği

26 Ocak 2019

Bizi Arayın 0(276)224 13 07 – 08

Bizi Arayın 0(276)224 13 07 – 08

Merkez : Sarayaltı mah. Mezbaha sok. No.6 UŞAK Tel : (0276)224 13 07 – 08 , Faks: (0276) 212 61 36 Mail: info@ramparulman.com.tr
0(276)224 13 07 – 08
+90 850 000 00 00
info@ramparulman.com.tr

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

Tüm Hakları saklıdır.

Ramparulman Bilgi işlem merkezi.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ